Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychOdbyło się szkolenie dla nauczycieli dot. modułów lekcyjnych koncepcji szkolnej „Lichtensteiner Modell” na „Tydzień Języka Niemieckiego” oraz premiera spotu promującego wychowanie dwujęzyczne

W środę, 5 października 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyło się szkolenie dla nauczycieli dot. modułów lekcyjnych koncepcji szkolnej „Lichtensteiner Modell” na „Tydzień Języka Niemieckiego” oraz premiera spotu promującego wychowanie dwujęzyczne wraz z dyskusją nt. wychowania dwujęzycznego.

 

W szkoleniu, które rozpoczęło się uroczystą inauguracją m.in. z udziałem Pani Sabine Haake, Konsul Republiki Federalnej Niemiec w Opolu i gościem honorowym Panem Willym Vetter, z Fundacji Daetz, udział wzięło prawie 40 nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa opolskiego i śląskiego. Szkolenie poprowadziła Pani Anna Fedor, współtwórczyni modułu, która przedstawiła nauczycielom fazy powstania modułu Lichtenstein i zaprezentowała wyniki ewaluacji ze szkół testowych, przybliżyła również materiały do lekcji realizowanych w ramach modułu. Już niebawem udostępnimy wszystkim zainteresowanym nauczycielom materiały.

Zapraszamy również Państwa do obejrzenia nowego spotu promującego wychowanie dwujęzyczne. Życzymy miłego oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=SoHHFVhb7N4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « wsteczPARTNERZY