Logo DWPN 1%

Nauczanie międzykulturowe w szkole
Dodaj do ulubionychJuż niebawem Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!” zaproponuje uczniom i nauczycielom szkół podstawowych i gimnazjów ofertę dotyczącą nauczania międzykulturowego!

 

 

 

 

Chociaż Polacy i Niemcy już od wielu lat żyją ze sobą w bliskich kontaktach i w tym roku obchodzą 25. rocznicę Traktatu o dobrym sąsiedztwie, nadal mają często w pamięci obraz kraju sąsiedzkiego kreowanego na podstawie wydarzeń z przeszłości i stereotypów. Warto znać tradycję i kulturę kraju sąsiedniego i warto, aby młodzi ludzie otworzyli się na kontakt z jego mieszkańcami. W ten sposób poznają rzeczywisty obraz drugiego kraju, który jest wolny od uprzedzeń. Nauczanie międzykulturowe jest nieodzownym elementem w procesie wychowawczym uczniów. Wskazuje ono na takie elementy jak odpowiednie zachowanie się w różnych sytuacjach, istota solidarności, wolności i odpowiedzialności, humanitarność, demokracja czy tolerancja.

Już niebawem Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w ramach kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!” zaproponuje uczniom i nauczycielom szkół podstawowych i gimnazjów ofertę dotyczącą nauczania międzykulturowego!« wsteczPARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 

Finansowanie: